Napovedujemo: priprave na akcijo Očistimo in uredimo Trbovlje

Trbovlje, 17. februarja 2020 – Akcija Očistimo in uredimo Trbovlje je doživela lep sprejem med občani, zato jo organizirajo tudi v letošnjem letu. Potekala bo 28. marca, v primeru slabega vremena pa 4. aprila.

Že nekaj let vsako pomlad trboveljske organizacije, društva, podjetja in posamezniki združujejo moči v skupni akciji Očistimo in uredimo Trbovlje. Občani so akcijo dobro sprejeli, zato jo bodo na Občini Trbovlje organizirali tudi v letošnjem letu konec marca oziroma v začetku aprila.

Čistilna akcija bo potekala 28. marca 2020, rezervni termin v primeru slabega vremena pa je 4. april 2020.

Priporočamo vam, da pred udeležbo izpolnite PRIJAVNICO in jo pošljete na elektronski naslov Luka.Sladic@trbovlje.si.

Tako kot v preteklih letih tudi v letošnjem letu k sodelovanju pri akciji čiščenja mesta in okolice vabijo prostovoljce, organizacije in podjetja. Čistili bodo okolice domov, blokovskih naselij, šol in številnih drugih objektov, pa tudi druga problematična območja.

Pri akciji vsakoletno sodeluje tudi Komunala Trbovlje. Skrbimo za odvoz odpadkov z zbirnih mest po vsej občini, na dan akcije pa bo do 15. ure obratoval tudi zbirni center Neža.

V lanski čistilni akciji smo sicer zbrali več kot 5,6 ton odpadkov, kar je skoraj tono več  kot v letu poprej.