Kosovni odpadki povzročajo nered v okolici stavb

Trbovlje, 9. avgust 2022 - V teh dneh ste nas občani večkrat obvestili o neredu in motnjah, ki jih povzroča odlaganje kosovnih odpadkov na zbirna mesta in v okolici stanovanjskih objektov. Ponovno prosimo, da občani naročijo in uskladijo odvoz kosovnih odpadkov oziroma le-te sami odpeljejo v zbirni center.

Za naročilo odvoza kosovnih odpadkov je vedno treba izpolniti obrazec NAROČILO ZA ODVOZ KOSOVNIH ODPADKOV IZ GOSPODINJSTEV.
Prevzemno mesto komunalnih odpadkov (mesto, kjer so nameščeni zabojniki) je tudi lokacija za odvoz kosovnih odpadkov po predhodnem naročilu, ki se jih pripravi večer pred dnevom odvoza ali na dan odvoza do dogovorjene ure z izvajalcem.

Predhodno naročilo in uskladitev odvoza sta obvezna, da so odpadki čim manj časa na prevzemnem mestu.
Poleg zabojnikov lahko kosovne odpadke odložite le ob predhodnem dogovoru.
Prepovedano pa je odlaganje vseh drugih komunalnih (karton, embalaža, oblačila, vejevje, zeleni obrez, nevarni odpadki ipd.) in nekomunalnih odpadkov (gradbeni, salonitke idr.).

Pomembne informacije glede ravnanja z odpadki ob prenovah in selitvah najdete na TEJ POVEZAVI.