Zbiranje odpadnega jedilnega olja

Zbiranje odpadnega jedilnega olja 6.9. in 13.9.2016

V letošnjem letu je Komunala Trbovlje uvedla zbiranje odpadnega jedilnega olja na terenu. Prvič smo ga zbirali 7. junija in zbrali 25 litrov olja. Ponovno bomo odpadno jedilno olje zbirali 6. septembra, 13. septembra pa ga bomo zbirali tudi po primestnih krajevnih skupnostih (Dobovec, Retje, Klek, Medvednica, Čeče). Natančnejše lokacije in termini zbiranja so objavljeni tukaj: data/files/Novice/Zlozenka - jedilno olje.pdf .

Letno zberemo okrog 3,5 ton odpadnega jedilnega olja. Ker pa vemo, da žal veliko olja konča v kanalizaciji in drugih neprimernih mestih, smo se lotili te akcije. Olje oddajamo družbi Ekol, ki ga nameni za proizvodnjo biodizla. Izven akcij zbiranja na terenu občani lahko prinesejo odpadno olje v naš zbirni center Neža, ki obratuje vsak delavnik od 7. do 15. ure, ob sobotah pa od 9.  do 13. ure.