Teden vseživljenjskega učenja (TVU) 2018

Tudi letos se priključujemo aktivnostim v TVU:

• V sredo, 16. 5. 2018, bomo sodelovali na Paradi učenja pred DDT, kjer bomo od 9. do 12. ure seznanjali obiskovalce s pravilnim zbiranjem odpadnega jedilnega olja in lokacijami na novo postavljenih uličnih zbiralnic za olje. Poleg tega se bo na parkirišču za DDT predstavljalo tudi komunalno kombinirano smetarsko-pralno vozilo, ki najprej izprazni zbiralnike z odpadki, nato pa zbiralnike še opere.
  • V sklopu tematskih aktivnosti »Gremo mi zeleno«(klik) pa bo v soboto, 19. 5. 2018, v primestnih krajevnih skupnostih potekala akcija zbiranja E-odpadkov skupaj z mobilnim zbiralnikom družbe ZEOS.

Krajani na zbirna mesta lahko prinesete oz. pripeljete in brezplačno oddate:

• velike gospodinjske aparate (pralne, pomivalne stroje),
  • termoakumulacijske peči,
  • hladilno zamrzovalne aparate (hladilnike, zamrzovalnike),
  • male gospodinjske aparate (mešalnike, fene, telefonske aparate, vrtalne stroje ipd.),
  • televizorje in računalnike,
  • baterije in akumulatorje.

Zbiranje bo potekalo sledeče:

LOKACIJA

TERMIN

Dobovec, pri gasilskem domu

8.00 –   9.00

Klek, pri gasilskem domu

10.00 – 11.00

Čeče, pri gasilskem domu

12.00 – 13.00

Retje, pred Konjeniškim društvom Trbovlje

14.00 – 15.00

Hkrati bo naše podjetje prevzemalo tudi odpadno jedilno olje iz gospodinjstev. Krajane naprošamo, da prinesete čisto odpadno olje brez ostankov hrane, brez primesi vode ali pomivalnih sredstev. Ne sme se mešati z motornim oljem. To je pomembno zato, ker se tako zbrano odpadno olje nameni za izdelavo biodizla.

Z odpadki ravnajte odgovorno in jih prinesite na odjemna mesta, kjer bomo zanje ustrezno poskrbeli in brez škode za okolje. Vsako gospodinjstvo, ki bo sodelovalo v akciji, prejme ročko za zbiranje odpadnega jedilnega olja.

Mobilni zbiralnik za E-odpadke