Redna menjava vodomerov

Trbovlje, 25. maja 2022 - V teh dneh smo začeli z redno menjavo obračunskih vodomerov, v okviru katere bodo naše službe pri vseh uporabnikih zdajšnje vodomere, ki jim je potekla 5-letna veljavnost, nadomestile z drugimi.

Novo vgrajeni vodomeri so overjeni v skladu s Pravilnikom o postopku overitve meril (Uradni list RS, št. 97/14), kar pomeni, da boste ob menjavi lahko prejeli vodomer, ki bo imel na številčnici že določeno stanje. V okviru postopka redne overitve se namreč ne posega v merilnik, zato je stanje na številčnici nespremenjeno oziroma le povečano za količino, ki je potrebna, da se merilnik kontrolira na preskusnih napravah.

Pri menjavi odštevalnih vodomerov pa gre za nadomestitev z novimi, zato je njihovo stanje ob menjavi vedno 0.