Pred polnjenjem bazena: obvestite tudi komunalo

Trbovlje, 29. junija 2021 - Ob začetku počitnic mnogi občani napolnijo svoje domače bazene, kar zazna tudi naš kontrolni sistem. Občane zato prosimo, da pred polnjenjem obvestite enoto vodovod na dežurno telefonsko številko 041 758 568.

Poletne radosti mnogi dopolnijo tudi na domačem bazenu. Lastniki v teh vročih dneh polnijo svoje bazene, kar kot nenadno izgubo (defekt) zazna tudi naš kontrolni sistem. Občane zato prosimo, da pred polnjenjem bazena o tem obvestite dežurno enoto vodovoda na telefonsko številko 041 758 568.

Naj dodamo, da je polnjenje bazenov dovoljeno le preko hišnega (internega) vodovodnega omrežja.

POZOR! Brez predhodnega soglasja upravljavca (komunale) prav tako ni dovoljen odvzem vode iz hidranta.

Uporabnik lahko odvzame vodo iz hidrantov na javnem vodovodu za čiščenje občinskih cest, zalivanje zelenic, izpiranje kanalov, utrjevanje cestišč ali druga gradbena dela, za javne prireditve, protiprašno škropljenje občinskih cest in za polnjenje cistern le na podlagi predhodnega soglasja upravljavca javnega vodovoda, in če razmere na vodovodnem omrežju dopuščajo tak odvzem vode. Za odvzem pitne vode iz hidrantnega omrežja zato obvezno kontaktirajte upravljavca (komunalo).

Več o odvzemu vode iz hidranta pa na TEJ POVEZAVI.