Odvoz bioloških odpadkov na 14 dni

Trbovlje, 13. novembra 2019 - V zimski sezoni se spreminja urnik odvoza bioloških odpadkov, ki ga bomo do konca marca izvajali na 14 dni.

V obdobju med 1. novembrom in 31. marcem bo urnik odvoza bioloških odpadkov nekoliko spremenjen, saj ga bomo izvajali na 14 dni. Biološke odpadke bomo odvažali samo ob lihih tednih, npr. 45. teden (7. 11.), 47. teden (21. 11.), to je ob tistih tednih, ko od individualnih objektov odvažamo tudi mešano embalažo.

Veliko bioloških odpadkov, zlasti listja in drugih odpadkov z vrtov, opažamo med mešanimi komunalnimi odpadki. Prosimo, da jih dosledno zbirate v rjavih zbiralnikih kot biološke odpadke.

Na fotografiji: kuhinjski biorazgradljivi odpadki v rjavem zbiralniku

Nepotrebno je tudi, da se listje in podobno znajde v kontejnerjih in v vrečah ob njih v primestnih krajevnih skupnostih, kar smo te dni opažali v Čečah. Listje je biorazgradljivo in naj se razgradi v naravi ali na kompostnem kupu oz. v kompostniku.

Na fotografiji: listje in odpadki z vrtov med mešanimi komunalnimi odpadki