Novo vozilo za odvoz smeti

Ste vedeli, da prvi zametki smetarske službe v Trbovljah segajo vse do preloma še prejšnjega stoletja? Nekaj pred letom 1900 je namreč takratna oblast ustanovila posebno smetarsko službo. A pozor – le-ta je bila namenjena zgolj čiščenju takrat še makadamskih cest in vzdrževanju dveh javnih stranišč. Danes ima domala vsaka stavba v mestu svoj »sanitarni otok«, na katerem so velikosti stavb primerne »posode« za odlaganje smeti. Tako imenovane kante in kontejnerje. Komunalnih odpadkov je z večanjem števila prebivalcev in naraščajočo potrošnjo ter porabo vse več, in če so odpadke iz gospodinjstev pred več kot stoletjem lahko le občasno odvažali kar z vozom na konjsko vprego, jih je dandanes treba odvažati čim pogosteje.

Potrebam občank in občanov, obenem pa tudi tehnološkemu napredku, zvesto sledi tudi Komunala Trbovlje. Tako bo v teh dneh tovorno vozilo, ki ste ga bili vajeni srečevati na naših ulicah celih 12 let, zamenjalo novo vozilo za odvoz smeti. Gre za specialno vozilo znamke MAN TGM 18.320 4x2 BL, motor EUR6, moč motorja 235 kW, nadgradnja Mini XL-H. To moderno vozilo omogoča pobiranje vseh vrst odpadkov tudi na težje dostopnih območjih, kompaktna nadgradnja vozila pa ima veliko zmogljivost. Glavne značilnosti nadgradnje so majhna lastna teža, velika stisljivost, hiter stiskalni mehanizem, boljša razporeditev tovora, lažje upravljanje vozila, maksimalen volumen kesona, kratek zadnji previs in večja okretnost vozila.