Manj svečk za manj grobov

Obiskovalce pokopališča Gabrsko obveščamo, da bodo v nedeljo, 29.10., v torek, 31.10. in v sredo, 1.11.2017, lahko pred pokopališčem namenili prostovoljni prispevek projektu »Manj svečk za manj grobov«, namesto, da bi se odločili za nakup svečke. Ob tem bodo prejeli papirnate zastavice, ki se lahko položijo na grob.

Tako kot prejšnja leta bo tudi letos Dobrodelno društvo Fundacija svečka, skupaj s številnimi družbenimi organizacijami in združenji, sodelovalo pri organizaciji vseslovenskega projekta »Manj svečk za manj grobov« v občinah Trbovlje, Zagorje ob Savi in Hrastnik.

Zbrana sredstva v občini Trbovlje bodo v letošnjem letu namenili nakupu SOS gumbov za ogrožene prebivalce občine. Omenjena naprava v velikosti obeska za ključe s preprostim pritiskom omogoča ročno obveščanje svojcev in reševalcev, če je oseba v stiski in potrebuje pomoč.