Kosovni odpadki po nepotrebnem kvarijo podobo kraja

Trbovlje, 24. februarja 2020 - Problematika nepravilnega odlaganja kosovnih odpadkov na območju Trbovelj se ne zmanjšuje, saj naši delavci vsakodnevno poleg zbiralnikov opažajo tudi večje kosovne odpadke.

Žal v naši občini vsakodnevno opažamo kosovne odpadke poleg zbiralnikov brez predhodnega dogovora s Komunalo Trbovlje oz. brez predhodnega naročila, kar zelo kvari podobo našega kraja.

kosovni odpadki kosovni odpadki kosovni odpadki

Kako pravilno poskrbeti za svoje kosovne odpadke?

Poleg januarskega računa so vsa gospodinjstva dobila OBRAZEC ZA NAROČILO in prosimo, da ga uporabite, v kolikor želite oddati svoje kosovne odpadke.
  1. Izpolnite obrazec za naročilo brezplačnega odvoza kosovnih odpadkov in nam ga posredujete. Vsakemu gospodinjstvu pripada brezplačni odvot kosovnih odpadkov v količini do 2 m3/gospodinjstvo letno.
  2. Kosovne odpadke laho odpeljete v zbirni center Neža in jih oddate brezplačno. DELOVNI ČAS ZBIRNEGA CENTRA NEŽA

DAN  DELOVNIK
    PONEDELJEK 7-15
    TOREK 7-15
    SREDA 7-17
    ČETRTEK 7-15
    PETEK 7-15
    SOBOTA 9-13
    NEDELJA IN PRAZNIKI ZAPRTO

VEČJE KOLIČINE KOSOVNIH IN DRUGIH KOMUNALNIH ODPADKOV

Ob večji količini kosovnih in drugih komunalnih odpadkov (selitev, večje čiščenje, obnova stanovanja) je potrebno naročiti kontejner proti plačilu. Naročilo opravite v informacijski pisarni na Komunali Trbovlje, Savinjska cesta 11a: vsak delavnik od 8. do 12. ure.
Ustrezno zbiranje kosovnih odpadkov je zakonsko predpisano. V primeru opaženih kršitev obvestite Medobčinski inšpektorat in redarstvo Zasavje (telefon: 082 050 794, e-pošta: mir@trbovlje.si).

Globa za nepravilno odložene odpadke znaša 1.400 € za pravno osebo in 200 € za fizično.