18. maja vabljeni v mestni park

Trbovlje, 12. maja 2022 - Ob tednu vseživljenjskega učenja na Komunali Trbovlje vabimo na obisk mestnega parka in tamkajšnje medovite trate s hotelom za žuželke, ki smo jo vzpostaviili v preteklem letu.

V okviru tedna vseživljenjskega učenja obiskovalce vabimo v trboveljski mestni park, kjer se bomo zbrali v sredo, 18. maja, ob 10. uri, v tamkajšnjem amfiteatru. Najprej bomo ob bližnji zbiralnici za odpadke razrešili nekaj zagonetk pri razvrščanju odpadkov, se nato sprehodili po parku do žuželčnika (hotela za žuželke), ki so ga prav naši sodelavci v celoti sami sestavili in postavili v mestni park ter na trati zasadili medovite rastline. Tam si bomo ogledali, kaj cveti in kaj medi, ter spoznali pomen žuželk kot opraševalcev. 20. maj je namreč svetovni dan čebel in drugih opraševalcev in prav je, da ob tej priložnosti o njih izvemo kaj novega.

Dogodek bo vodila biologinja Vlasta Medvešek Crnkovič.

Udeležba je brezplačna, zaželene pa so prijave na: vlasta.medvesek-crnkovic@komunala-trbovlje.si