ETZO: V soboto izmenjevalnica uporabnih predmetov na trboveljski tržnici

Trbovlje, 16. novembra 2021 – Na mestni tržnici v Trbovljah bomo v soboto, 20. novembra, v okviru evropskega tedna zmanjševanja odpadkov postavili stojnico, namenjeno izmenjavi uporabnih predmetov.

V tednu med 20. in 28. novembrom obeležujemo evropski teden zmanjševanja odpadkov. Akciji se pridružujemo tudi na Komunali Trbovlje, kjer bomo v soboto, 20. novembra, na trboveljski mestni tržnici pripravili izmenjevalnico uporabnih predmetov.

Ob tokratni akciji se osredotočamo na ponovno uporabo predmetov oziroma spodbujanje izmenjave uporabnih predmetov, s čimer podaljšujemo njihovo življenjsko dobo, hkrati pa se na ta način izognemo nepotrebnim nakupom in ustvarjanju odpadkov.

Vabimo vas, da pobrskate po omarah, policah in kleteh, ter prinesete kak uporaben predmet ali oblačilo, ki ga več ne potrebujete, ali pa si vzamete katerega od predmetov, ki so jih ponovni rabi namenili drugi.