Zbiranje odpadnega jedilnega olja: v dveh mesecih zbrali 432 kg olja

Trbovlje, 21. 4. 2021 - V dveh mesecih smo v Trboveljski občini zbrali 432,4 kg odpadnega jedilnega olja. Zbiranje odpadnega jedilnega olja se je že dobro prijelo, za kar gre zahvala vsem odgovornim občanom, ki se zavedate škode, ki jo odpadno olje povzroča v okolju.

Sredi aprila so prevzemniki ponovno praznili zbiralnice za odpadno jedilno olje v trboveljski občini. Tudi tisto zbiralnico, ki smo jo prestavili zaradi urejanja Ledenice na Golovec, so občani našli, saj je bila skoraj polna.

Pozor: Pri zbiranju odpadnega jedilnega olja bodimo pozorni na nečistoče oziroma usedline (drobtine, koščki ocvrte hrane…). Teh bo manj, če bomo olje dosledno precedili, preden ga bomo izlili v zbirno ročko oz. drugo zbirno embalažo.

Prosimo vas, da zbrano odpadno jedilno olje izlijete v zbiralnico in ga ne puščate v plastenkah ob zbiralnici. Prazno embalažo lahko odložite med mešano embalažo. Če olje pustite ob zbiralnici, lahko tam stoji dlje časa, kar poveča možnosti razlitja in onesnaženja okolja.